تبلیغات
کوله پشتی - برانکو دیوونه!

نویسنده :ساسان
تاریخ:یکشنبه 30 بهمن 1384-06:02 ق.ظ

برانکو دیوونه!

طی یكی دو روز اخیر درخصوص لیست ذخیره اردوی تیم ملی فوتبال كشورمان شاهد اظهارات متناقضی هستیم.
به گزارش گروه فوتبال خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا) چند روز پیش وقتی برانكو ایوانكوویچ نام 27 بازیكن را جهت حضور در اردوی تیم ملی اعلام كرد، هیچ كس حتی تصورش را هم نمی كرد كه سایت فدراسیون فوتبال در حركتی بی سابقه اسامی شش بازیكن دیگر را هم تحت عنوان ذخیره های اردوی تیم ملی اعلام كند.

اسامی ذخیره ها بدین شرح است: علی انصاریان، غلامرضا عنایتی، علیرضا نیكبخت واحدی، مهرداد اولادی، مهدی واعظی و غلامرضا رضایی.


اسامی این نفرات در حالی روی خروجی سایت فدراسیون فوتبال رفته است كه برانكو ایوانكوویچ می گوید: تیم ملی هیچ بازیكنی تحت عنوان ذخیره ندارد.


برانكو ضمن اعلام بی خبری از اسامی منتشر شده تحت عنوان ذخیره های تیم ملی خطاب به خبرنگاران گفته: بهتر است از سایت فدراسیون فوتبال بپرسید كه این اسامی را منتشر كرده است.


 

تا همین جای كار می توان به داوری نشست و گفت: ذخیره های تیم ملی را برانكو انتخاب نكرده و دستهای دیگری در كار بوده است. در كار سرمربی كروات تیم ملی فوتبال كشورمان دخالتی صورت گرفته كه كاملا مشهود است چرا كه خود او به صراحت بحث انتخاب این شش بازیكن را رد كرده است.


همایون شاهرخی، سرپرست تیم ملی نیز در اظهار نظری راجع به این مسئله گفته است: نفرات ذخیره را برانكو انتخاب كرد.


شاهرخی ضمن رد هرگونه دخالت در كار سرمربی تیم ملی در ادامه تصریح كرده است: این كه می گویند برانكو نقشی در انتخاب نفرات ذخیره نداشته و من دخالت مستقیم كرده ام، صحت ندارد. این نفرات با نظر مستقیم وی دعوت شده اند.


وقتی حرف های شاهرخی را در كنار اظهارات برانكو ایوانكوویچ قرار می دهیم، تناقض آشكاری به چشم می خورد كه از یك اتفاق ناگوار خبر می دهد؛ "دخالت و اعمال نفوذ در كار سرمربی تیم ملی"


اتفاق جالبی رخ داده است. سرمربی تیم ملی نسبت به افراد ذخیره تیم ملی اظهار بی اطلاعی می كند و سرپرست تیم ملی قویا این بحث را متذكر می شود كه این نفرات انتخاب شخص برانكو بوده است.


 


جالب این كه برانكو باز هم روزنامه ها را مقصر دانسته است. وی با اشاره به این مطلب كه به تیترهای جنجال برانگیز روزنامه هیچ توجهی ندارم تاكید كرده است: بعضی از روزنامه ها دست به هر اقدامی می زنند تا جو تیم ملی را به هم بریزند. این ها تیم ملی كشورشان را دوست ندارند.


در این جا طرح این سوال اساسی به نظر می رسد كه آقای برانكو! آیا پاسخگوی تناقض آشكاری كه میان حرف های شما و اظهارات دیگر مسئولان تیم ملی به چشم می خورد، روزنامه ها هستند؟


حرف های نوید مجد، یكی از مسئولان روابط عمومی فدراسیون فوتبال كشورمان هم در نوع خود جالب توجه است. او می گوید: شماها قصد دارید جنجال درست كنید. من در جلسه كنفرانس مطبوعاتی برانكو با خبرنگاران حضور داشتم. سوالی كه از برانكو پرسیده شد این بود كه آیا تیم ملی ذخیره دارد؟ و برانكو در جواب گفت: نه، ذخیره ندارد.


مجد ضمن غلط برشمردن سوال مربوطه ادامه می دهد: سوال به شكل نادرستی طرح شد. باید می پرسیدند آیا اردوی تیم ملی ذخیره ای هم دارد؟ آن وقت بود كه برانكو حتما در جواب می گفت: بله، ذخیره دارد.


 

اظهارات نوید مجد در گفتگو با خبرنگار گروه فوتبال خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)؛ به جاهای جالب تری هم می رسد.


وی تصریح می كند: اسامی كه تحت عنوان ذخیره ها در سایت فدراسیون فوتبال آمده است، انتخاب نشده اند كه اگر انتخاب می شدند در حال حاضر باید در اردوی تیم ملی بودند. این ها بازیكنانی هستند كه در صورت نیاز در تیم ملی مورد استفاده قرار می گیرند.


نوید مجد در توضیح بیشتر این مسئله به نكته ای اشاره می كند كه می تواند طی روزهای آتی برانكو را وادار به واكنش كند.


او از فراموشكاری سرمربی تیم ملی سخن می گوید: این نفرات به طور قطع انتخاب خود برانكو بوده است. او شاید فراموش كرده و یادش رفته است كه این نفرات به انتخاب خودش بوده است. در هر حال ما در سایت فدراسیون فوتبال كار خودمان را بلد هستیم و برای هر خبری كه روی خروجی می فرستیم سند داریم. سند خبر مربوط به اسامی ذخیره های تیم ملی هم موجود است كه البته به خود ما مربوط می شود كه چطور و چگونه یك خبر را منتشر كنیم.


 

آن چه كه از میان این حرف ها بر می آید این است كه مسئولان فدراسیون فوتبال و به خصوص آن هایی كه داعیه این مطلب را دارند كه ما هیچ دخالتی در كار برانكو نداریم برخلاف نظر نوید مجد چندان هم كارشان را خوب و حرفه ای بلد نیستند. چرا كه گاه در محاسبات خود راجع به رسانه های مختلف دچار اشتباه می شوند. از طرفی می توان نتیجه دیگری را هم گرفت. برانكو به فراموشی دچار شده است

از ایپنانوع مطلب : سخن دل